Uwaga - zbliża się data wygaśnięcia usługi e-Deklaracje Desktop

Użytkownicy usługi e-Deklaracje Desktop powinni pamiętać o tym, że Ministerstwo Cyfryzacji podjęło decyzję o jej wygaszeniu z dniem 31 grudnia tego roku. Dlatego te osoby, które korzystały z niej i chcą zachować sporządzane przez nią deklaracje, proszone są o ich zapisywanie w postaci plików PDF lub ewentualnie wydrukowanie.

e-deklaracje

Od 1 stycznia 2022 roku na stronie podatki.gov.pl (Aplikacja e-Deklaracje Desktop) nie będą dostępne instrukcje i pliki instalacyjne aplikacji. Ministerstwo Cyfryzacji informuje jednocześnie, że nadal będzie można wysyłać przez bramkę e-Deklaracje formularze interaktywne z wykorzystaniem wtyczki (plug-in).

Aby zapisać już istniejące deklaracje (które znajdują się w zakładce „Moje rozliczenia”) w formacie PDF, należy skorzystać z paska narzędzi Adobe Readera. Jest on dostępny nad otwartym formularzem. Widać tam ikonę dyskietki, którą należy kliknąć. Wtedy otworzy się okno z pytaniem o miejsce zapisania pliku. Można też kliknąć ikonę drukarki i wtedy wydrukować dokument. parametrów wydruku.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?

Warto to zrobić, gdyż deklaracje złożone w poprzednich latach przez aplikację e-Deklaracje Desktop mogą być bardzo przydatne w przyszłych działaniach, wtedy np. gdy będziemy składać zeznania lub deklaracje drogą elektroniczną, zarówno za pośrednictwem usługi Twój e-PIT, dostępnej w serwisie e-Urząd Skarbowy, formularzy interaktywnych, jak i formularzy on-line.

Mogą być również potrzebne do sprawdzenia poprawności danych w deklaracjach składanych do urzędu skarbowego oraz przy ewentualnym składaniu korekty tych deklaracji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200