Uwaga – styczniowe aktualizacje systemu Win10 zawierają błąd

Udostępnione w tym miesiącu przez Microsoft skumulowane aktualizacje systemu Win10 (opracowane w ramach planu Win10 Patch Tuesday), zawierają błąd, który powoduje, że użytkownicy korzystający z usług przeglądarki Edge nie mogą uzyskać dostępu do niektórych lokalnych stron WWW.

Microsoft potwierdził istnienie takiego błędu i przyznał iż użytkownicy przeglądarki Edge mają rzeczywiście problem z łączeniem się z lokalnym routerem, starając się wyświetlić stronę umożliwiającą zarządzanie nim.

Firma dołącza teraz do wszystkich oferowanych użytkownikom w styczniu skumulowanych aktualizacji systemu Win10 1703 następujące ostrzeżenie: „Po zainstalowaniu w tym miesiącu skumulowanej aktualizacji użytkownicy mogą mieć problem z przeglądarką Edge polegający na tym, że nie może ona załadować strony, do której został przypisany lokalny adres IP. Próba wyświetlenia takie strony kończy się niepowodzeniem lub przestać ona odpowiadać. Pracujemy cały czas na tym problemem i informujemy, że jak tylko znajdziemy rozwiązanie, zostanie ono dołączone do jednej z kolejnych aktualizacji systemu Win10”.

Zobacz również:

  • Prośba o pilną aktualizację przeglądarki Chrome
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

Doraźnie problemów tych można uniknąć w prosty sposób. Należy użyć innej przeglądarki, takiej jak Chrome, Firefox czy nawet IE, która również jest odporna na ten błąd.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200