Uwaga - przeglądarka Chrome 79 dla urządzeń Android zawiera błąd

Od kilku dni użytkownicy komputerów stacjonarnych i mobilnych oraz smartfonów mogą pobierać najnowszą wersję przeglądarki Chrome oznaczoną numerem 79. Okazuje się, że androidowa wersja tej przeglądarki zawiera błąd powodujący, że dane generowane przez aplikacje uruchamiane na takich urządzeniach potrafią zginąć.

Mając to na uwadze i chcąc zaoszczędzić użytkownikom kłopotów, Google wstrzymał czasowo dystrybucję androidowej przeglądarki Chrome 79. Winnym takiego stanu rzeczy okazał się jeden z elementów tej przeglądarki noszący nazwę WebView.

To właśnie ten element pozwala aplikacjom wyświetlać różnego rodzaju internetowe treści nawet wtedy, gdy nie zawierają rozwiązania renderującego je. Nie muszą, gdyż robi to za nie właśnie element WebView.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
  • Zaktualizuj Google Chrome - nowa wersja zawiera 11 łatek błędów
  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS

Niestety, do WebView wkradł się błąd powodujący, że wyświetlane w ten sposób dane są niedostępne dla aplikacji (chociaż fizycznie istnieją dalej), co jest oczywiście niedopuszczalne.

Problem ten można na dzisiaj według firmy Google rozwiązać na dwa sposoby. Pozostać przy przeglądarce Chrome 79 i przenieść pliki do nowych, właściwych dla niej lokalizacji, albo wrócić do poprzedniej wersji przeglądarki z jednoczesnym przesłaniem plików do ich pierwotnej lokalizacji.

Jednocześni Google poinformował iż pracuje już nad stosowną łatą likwidującą ten błąd, nie podając jednak dokładnie, kiedy aktualizacja taka będzie gotowa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200