Uwaga na wadliwą poprawkę Patch Tuesday przeznaczoną dla komputerów Win7

W internecie pojawiły się wysoce niepokojące informacje ostrzegające użytkowników komputerów Win7, że udostępnione przez Microsoft na początku tego tygodnia poprawki mogą powodować poważne kłopoty.

Chodzi o poprawki udostępniane w ramach planu Patch Tuesday (czyli w każdy pierwszy wtorek danego miesiąca), noszące nazwy KB 4480970 i KB 4480960, przeznaczone dla komputerów Windows 7 SP1 i Windows Server 2008 R2 SP1.

Okazuje się, że po zainstalowaniu na komputerze tych poprawek (pierwsza to poprawka Win7 Monthly Rollup, a druga Security-only) użytkownicy komputerów wykorzystujących protokół SMBv2 mają kłopoty z siecią. Poprawek tych nie powinno się więc na razie instalować do czasu wyjaśnienia przez Microsoft tej sprawy. Jeśli chodzi o tych użytkowników, którzy pospieszyli się i zainstalowali je już, to jedynym rozwiązaniem likwidującym te problemy jest natychmiastowe odinstalowanie obu poprawek.

Zobacz również:

  • Dell Technologies Forum 2023
  • Przeglądarka Chrome będzie bezpieczniejsza
  • Koniec płatnego wsparcia dla systemu Windows 7

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że cały problem można zlikwidować samemu poprzez zmodyfikowanie rejestru komputera. Ale uwaga - nie jest to do końca sprawdzona metoda. Można spróbować, ale gwarancji nie ma.

Należy więc wpisać z wiersza polecenia (CMD Line) następujące wyrażenie:

reg add

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\system /v LocalAccountTokenFilterPolicy /t REG_DWORD /d 1 /f.

Po wykonaniu tej operacji należy oczywiście ponownie uruchomić komputer (czyli wykonać operację reboot).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200