Uwaga na robaka "Happy New Year!"!

Verisign ostrzega użytkowników Internetu przed nowym robakiem e-mail. Jest to poczta zawierająca w polu Temat wyrażenie "Happy New Year!".

Wiadomości (rozsyłanej aktualnie przez 160 domen e-mail) towarzyszy załącznik o nazwie "postcard.exe". Gdy użytkownik otworzy załącznik, instaluje on na komputerze kilka odmian szkodliwych programów (takich jak Tibs, Nwar, Banwarum i Glowa), które zaczynają wysyłać w sieć duże ilości zarażonych wiadomości pocztowych (atak typu mass mailing).

Verisign informuje, że robak pojawił się już w wielu spamach i podaje, że zidentyfikował już jedną sieć, która wysyła w ciągu sekundy pięć wiadomości e-mail zawierających robaka. Robak atakuje komputer tylko wtedy, gdy użytkownik otworzy załącznik. Dlatego Verisign apeluje, aby pod żadnym pozorem nie otwierać załączników o nazwach "postcard.exe" towarzyszących wiadomościom "Happy New Year!".

Zobacz również:

  • Android - najlepsze aplikacje zwiększające bezpieczeństwo
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200