Uwaga na Trojana udającego Skype'a

Specjaliści od spraw bezpieczeństwa ostrzegają przed nowym wrogim oprogramowaniem typu Trojan, które udaje instalatora aplikacji Skype.

Trojan nie rozprzestrzenia się sam, ale wykorzystuje niefrasobliwość użytkowników (jest rozsyłany jako spam lub podczas sesji IM). Program przechwytuje zarówno poświadczenia wpisane przez zaatakowanego użytkownika rzekomej aplikacji Skype, jak i wszystkie identyfikatory ID i hasła przechowywane przez przeglądarkę Internet Explorer, a następnie przesyła je do zewnętrznego serwera.

Uwaga na Trojana udającego Skype'a
Po wykonaniu programu o nazwie 65404-SkypeDefenderSetup.exe na ekranie komputera pojawia się ekran logowania podobny do tego jaki wyświetla Skype. Wszystkie graficzne elementy interfejsu są takie same oprócz przycisku "sign in", który ma nieco inny wygląd niż w przypadku oryginalnego interfejsu.

Zobacz również:

  • Styczeń 2023 roku był miesiącem ważnych aktualizacji
  • Ten malware atakuje routery obsługujące środowiska SOHO

Użytkownik może wprowadzić swoje dane, jednak na tym funkcjonalność interfejsu się kończy i inne opcje nie pracują (tylko na ekranie pojawia informacja, że wpisane ID lub hasło jest nieprawidłowe).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200