Utworzono spółkę internetową Clinika.pl

Nowo utworzona firma przejmie dotychczasowe wyniki wspólnych prac zespołów ComputerLandu i Polskiej Grupy Farmaceutycznej, dotyczące budowy medycznej platformy internetowej.

ComputerLand (CL) we współpracy z Polską Grupą Farmaceutyczną (PFG) i Domem Maklerskim BMT - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - podpisały akt założycielski spółki Clinika.pl SA.

Kapitał akcyjny spółki wynosi 6 mln zł. CL i PFG objęły po 25% jej akcji. Ponadto Sławomir Dudek, członek zarządu PGF, objął również 25% akcji firmy, 3,3% akcji należy do Marka Jędrzejczyka, wiceprezesa zarządu CL. Pozostałe 21,8% objął inwestor indywidualny nie związany z zarządem obu firm.

Nowo utworzona firma przejmie dotychczasowe wyniki wspólnych prac zespołów CL i PGF, dotyczące budowy medycznej platformy internetowej.

Portal i usługi świadczone przez Clinika.pl będą skierowane do grupy specjalistów z branży medycznej. Platforma ma umożliwić użytkownikom korzystanie ze zbiorów danych oraz informacji związanych z ich praktyką zawodową i pacjentami. Ponadto funkcjonalność tego rozwiązania ma umożliwiać dokonywanie wszelkich transakcji, związanych z obsługą pacjenta przez instytucje medyczne.

Clinika.pl będzie również zajmować się usługami, związanymi z elektroniczną obsługą transakcji na rynku medyczno-farmaceutycznym. Obejmie to m.in. rozliczenia finansowe, monitorowanie rozchodu dostaw i automatyzację składania zamówień.

W planach jest także oferowanie na zasadach ASP oprogramowania komplementarnego do systemów funkcjonującymi już w przedsiębiorstwach z branży medycznej.

***

ComputerLand i Polska Grupa Farmaceutyczna inwestują w serwis dla branży medycznej

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200