Utimaco Safeware: SafeGuard Enterprise w wersji 5.40

Firma, należąca obecnie do grupy Sophos, wprowadza nową wersję oprogramowania, które łączy w jednym zestawie zaawansowane szyfrowanie z ochroną przed wyciekiem danych. SafeGuard Enterprise 5.40 może być wykorzystane do szyfrowania dysków lokalnych, jak i serwerów sieciowych na poziomie plików oraz folderów, którym przydziela się indywidualne prawa dostępu.

W wersji 5.40 wprowadzono wiele nowych funkcji i usprawnień, m.in. usprawnienia w module Data Exchange zapewniające możliwość dostępu do wszystkich zaszyfrowanych plików na nośnikach wymiennych w trybie offline, niezależnie od kluczy użytych do szyfrowania. Poprawiono też niezawodność i kompatybilność sprzętową wprowadzając nowe sterowniki, które uniezależniają środowisko uwierzytelniające SafeGuard Enterprise Power-on-Authentication (POA) od BIOS-u i sprzętu. Oprogramowanie jest wstępnie skonfigurowane dla urządzeń, które dotychczas miały problemy z kompatybilnością.

W niezależnym trybie działania (standalone), SafeGuard Enterprise zapewnia teraz samoobsługowe odzyskiwania zapomnianych haseł - użytkownik może odzyskać zapomnianego hasła poprzez udzielenie odpowiedzi na wybrane losowo pytania (spośród wcześniej ustalonego zestawu). Procedura odzyskiwania haseł obejmuje również hasła do systemu Windows.

Zobacz również:

  • Czym jest system zabezpieczeń DLP - Data Loss Prevention?

SafeGuard Enterprise może być teraz instalowany na komputerach, gdzie znajduje się więcej niż jeden system operacyjny Windows w zaszyfrowanej formie.

Usprawniono też moduł ochrony konfiguracji (SafeGuard Configuration Protection), który teraz jest oparty na kodzie bazowym SafeGuard PortProtector 3.3 i zawiera m.in. opcje definiowania uprawnień "tylko do odczytu" dla nośników wymiennych oraz ustawiania polityk wymagających określonego typu pliku.

SafeGuard Enterprise Server oraz Management Center mogą teraz współpracować z SQL Server 2008. Obsługa systemów 64-bitowych, po stronie klienta oraz serwera, ma pojawić się w następnej wersji pakietu SafeGuard Enterprise.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200