Usługi webowe w J2EE

Sun wzbogacił platformę serwerową Javy dla przedsiębiorstw o standardowe usługi webowe, pozwalające na tworzenie i uruchamianie aplikacji XML na platformie Javy.

Sun wzbogacił platformę serwerową Javy dla przedsiębiorstw o standardowe usługi webowe, pozwalające na tworzenie i uruchamianie aplikacji XML na platformie Javy.

Java XML Pack jest pierwszym certyfikowanym wydaniem narzędzia Web Service dla J2EE - platformy oprogramowania serwerowego opartego na języku Java. Projektanci pracujący w tym języku dysponowali już pewnymi narzędziami udostępnianymi przez społeczność open-source , pozwalającymi na budowanie usług webowych opartych na XML dla J2EE.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • Aplikacja Inperly Billenium z e-dowodem osobistym

Java XML Pack, znany wcześniej pod nazwą JAX Pack, wnosi możliwości messagingu XML i wiązania danych, jak również zdalne wywoływanie procedur wykorzystujące SOAP (Simple Object Acess Protocol).

Pakiet ten nie zawiera jednak wsparcia usług katalogowych UDDI (Universal Description, Discovery and Integration) ani też języka WSDL (Web Services Description Language) - jednych z podstawowych standardów w zakresie Web Sevices. Sun zamierza dołączyć wsparcie tych standardów poprzez oprogramowanie, które ma być dostępne na witrynie webowej firmy od stycznia.

Technologia Suna jest adresowana głównie do projektantów w przedsiębiorstwach tworzących aplikacje J2EE i poszukujących wsparcia XML i SOAP. Sun przygotowuje również pakiet usług webowych dostępnych dla głównych dostawców narzędzi, którzy zamierzają dołączyć technologię opartą na standardach w przyszłych wersjach swoich zestawów narzędzi Javy (Forte for Java - Sun, Jbuilder - Borland Software czy JDeveloper - Oracle).

Sun testował Java XL Pack od sierpnia 2001 r. Jest on teraz dostępny bezpłatnie na witrynie webowej firmy. Może być używany przez projektantów używających narzędzi obsługujących J2EE w wersji 1.2 i 1.3.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200