Usługi firewall i IDS w jednym

Usługa Personal Service firmy McAfee ma oferować w nowym wydaniu również możliwość wykrywania włamań oraz - w edycji Pro - nowe mechanizmy śledzenia rutingu.

Usługa Personal Service firmy McAfee ma oferować w nowym wydaniu również możliwość wykrywania włamań oraz - w edycji Pro - nowe mechanizmy śledzenia rutingu.

W uzupełnieniu standardowych mechanizmów zapory ogniowej, takich jak blokowanie portów, McAfee.com Personal Firewall 3.0 zawiera funkcje powiadamiania użytkownika o atakach na zaporę ogniową oraz udostępnia szczegółowe informacje o takim ataku. Wersja Pro zawiera także McAfee VisualTrace, aplikację do śledzenia dróg rutingu z graficznym interfejsem, dającym użytkownikowi możliwość śledzenia adresów napastników.

McAfee.com Personal Firewall jest przeznaczony dla indywidualnych użytkowników oraz średniej wielkości przedsiębiorstw i ma być dostępny w grudniu. Usługa kosztuje 29,95 USD za rok dla pakietu podstawowego i 39,95 za edycję Pro.

Nowością w wersji 3.0 jest także integracja z ośrodkiem webowym HackerWatch.org (własność McAfee), który gromadzi dane o aktywności hakerskiej na całym świecie. Chociaż integracja ta nie będzie w pełni aktywna do końca I kw. przyszłego roku, użytkownicy będą mogli jednak przesyłać dane pochodzące z ich zapór ogniowych do ośrodka w celu analizy. Dane takie pozwolą McAfee.com analizować trendy ataków i lokalizować problemy oraz zapewniać odpowiednią informację zwrotną do użytkowników w czasie rzeczywistym. Niektóre dane zostaną udostępnione do powszechnego użytku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200