Usługi dial-up w Arenie

Spółka E-connections, stworzona przez portal Arena i Tel-Energo, rozpoczęła pilotażowe testy własnego systemu dostęp do Internetu.

E-connections, spółka joint venture portalu Arena.pl i Tel-Energo, uruchomiła w ramach umowy międzyoperatorskiej z Tel-Energo pilotażowy system dostępu do Internetu w systemie dial-up. Przez kilka tygodni działanie systemu będą testować wybrani klienci Areny. Program pilotażowy uruchomiono we współpracy z Ericsson Polska. Przedstawiciele portalu mającego obecnie 1,2 mln zarejestrowanych użytkowników liczą, że z usług dostępowych będzie korzystać nawet 300 tys. klientów.

Firma E-connections została utworzona przez amerykańską spółkę CentralEuropa.com (właściciela portalu Arena.pl) i Tel-Energo SA. E-connections zamierza świadczyć usługi dostępu do Internetu na bazie łączy światłowodowych Tel-Energo. Kapitał akcyjny E-connections wynosi 190 mln zł. Tel-Energo posiada 49,47% udziałów, a CentralEuropa.com 43,53%. Arena ma w planach przejęcie 51% udziałów w E-connections.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200