Usługa e-pay na rynku polskim

Euronet we współpracy z polskimi operatorami telefonii komórkowej uruchomił e-pay - usługę elektronicznego doładowania kont telefonów GSM za pomocą terminali POS

Po Wielkiej Brytanii, Irlandii i Australii Polska jest kolejnym krajem, gdzie Euronet wprowadza tę formę doładowania kont przedpłaconych. Euronet posiada umowy ze wszystkimi trzema polskimi operatorami telefonii komórkowej: Polską Telefonią Cyfrową (sieć Era GSM), Centertelem (sieć Idea) i Polkomtelem (Plus GSM).

W nowym rozwiązaniu tradycyjną kartę (zdrapkę) zastępuje elektroniczne doładowanie przez terminal POS. Doładowanie to jest możliwe zarówno w czasie rzeczywistym - uzupełnienie czasu rozmów natychmiast po dokonaniu zapłaty przez właściciela telefonu, oraz doładowanie poprzez zakup kodu (podobnie jak w przypadku kart zdrapek). Za doładowanie w terminalu POS można płacić gotówką, a w przyszłości także kartą. Proces aktywacji następuje natychmiast, co oznacza, że po kilku sekundach klient może już rozmawiać przez telefon.

Zobacz również:

  • Nowy sposób płatności na Androidzie

Z punktu widzenia właścicieli punktów handlowych zaletą rozwiązania e-pay jest brak potrzeby rezerwowania dodatkowej powierzchni magazynowej, oraz uproszczenie inwentaryzacji. Dodatkowo e-pay eliminuje problem ewentualnych strat związanych z kradzieżą kart.

Jednym z głównych powodów wdrożenia usługi e-pay w Polsce był znaczący wzrost liczby abonentów typu prepaid – obecnie ok. 9,5 mln.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200