Usługa Teams z nową funkcją „walkie-talkie”

Microsoft opracował dla mobilnej aplikacji Teams nową funkcję typu „walkie-talkie, nadając jej nazwę PTT (Push-To-Talk). Została ona zaprojektowana z myślą o pracownikach, którzy muszą często komunikować się ze swoimi współpracownikami.

Funkcja ta pozwala użytkownikom rozpocząć rozmowę ze współpracownikiem po naciśnięciu przycisku lub rozesłać w podobny sposób wiadomość głosową do wielu współpracowników w taki sam sposób jak ma to miejsce w przypadku urządzeń analogowych.

W przeciwieństwie do tradycyjnych krótkofalówek, w tym przypadku użytkownik ma pewność, że osoby postronne nie będą go podsłuchiwać. Nie jest to możliwe, ponieważ dane są transmitowane przez siec Wi-Fi lub komórkową. Kolejny plus jest taki, że z opcji walkie-talkie” można korzystać w różnych lokalizacjach geograficznych.

Zobacz również:

  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Funkcja PTT jest obecnie testowana (znajduje się w fazie rozwojowej „preview”) i zostanie najpierw wprowadzona do smartfona Samsung Galaxy XCover Pro, którego premiera miała niedawno miejsce na tarach CES. Jest to biznesowy smartfon typu „ruggedized”, czyli taki który ma wzmocnioną konstrukcję. Użytkownik smartfona ma do dyspozycji dwa programowalne przyciski, każdy aktywujący inną funkcję PTT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200