Usługa Microsoft Teams wkroczyła do komputerów Linux

Microsoft Teams (webowe narzędzie oparte na chmurze, oferujące funkcjonalności wspierające pracę grup roboczych) jest już dostępne w wersji linuksowej. Rozwiązanie ma postać publicznej wersji „preview” i jest pierwszą aplikacją Office 365, jaką można uruchamiać na komputerach pracujących pod kontrolą oprogramowania open source.

Plany udostępnienia usługi w tej postaci zostały ogłoszone przez Microsoft w zeszłym miesiącu na firmowej konferencji Ignite. Aplikacja zawiera wszystkie podstawowe funkcje, jakie Teams oferuje użytkownikom komputerów Windows i MacOS.

Microsoft twierdzi, że z usługi Teams – której premiera miała miejsce w 2017 roku - korzysta obecnie codziennie ok. 20 milionów użytkowników. Wprowadzając do oferty linuksowego klienta tej usługi Microsoft ma nadzieję, zacznie z niej korzystać coraz więcej programistów i stawi ona z powodzeniem czoła swojego głównemu rywalowi, jakim jest Slack.

Zobacz również:

Oprogramowanie Microsoft Teams for Linux dostępne jest na tej witrynie. Znajdują się tam dwie wersje rozwiązania przeznaczone dla 64-bitowych systemów Linux DEB i Linux RPM.


TOP 200