Usługa Google Photos pokoloruje nam automatycznie czarno-białą fotografię

Google zademonstrował w tym tygodniu na swojej corocznej konferencji I/O szereg nowości, wśród których szczególne zainteresowanie zwróciła jedna. Chodzi o nowy mechanizm dodany do usługi Google Photos. Pozwala on użytkownikom kolorować automatycznie czarno-białe zdjęcia.

Ciekawe jest to, że nowa opcja wykorzystuję technologię, o której ostatnio jest bardzo głośno. Chodzi o sztuczną inteligencję. To właśnie dzięki niej firmie udało się stworzyć algorytm, która pozwala automatycznie realizować to niełatwe przecież zadanie.

Google poinformował, że pracuje ciągle nad udoskonaleniem tego mechanizmu, tak iż będzie powszechnie dostępny dopiero za jakiś czas. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy to nastąpi. W usłudze Google Photos pojawi się natomiast już wkrótce inny nowy mechanizm, dzięki któremu użytkownik będzie mógł automatycznie zmienić tło fotografii, tak aby było czarno-białe.

Zobacz również:

  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • Korzystając z tej usługi, wyszukiwarka Google Search będzie pracować wydajniej

Kolorowanie czarno-białych zdjęć stało się ostatnio bardzo modne. W internecie istnieje wiele społeczności, które zajmują się tym tematem. Jedna z największych jest wspierana przez Reddit, nosi nazwę r/ColorizedHistory i liczy sobie 360 tys. członków. Jak sama nazwa na to wskazuje, uczestniczy tej społeczności zajmują się kolorowaniem historycznych zdjęć przedstawiających znane osoby oraz wydarzenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200