Usługa AWS będzie obsługiwać pamięci masowe NetApp

Amazon Web Services i NetApp nawiązały współpracę, której celem jest zintegrowanie pamięci masowej NetApp oraz stworzonego przez tę firmę systemu operacyjnego zarządzającego macierzami, które bazują na takich pamięciach, z opracowaną przez AWS usługą FSx.

AWS

Amazon FSx for NetApp ONTAP (bo tak brzmi pełna nazwa usługi) zapewnia klientom rozwiązań firmy NetApp możliwość korzystania ze środowiska przechowywania plików Amazon i zarządzania nimi tak, jak standardową pamięcią lokalną. Usługa zapewnia programistom AWS funkcje ONTAP bez konieczności uczenia się, jak wdrażać i zarządzać systemami ONTAP.

Usługa wspiera takie rozwiązania, jak skalowanie pojemności pamięci masowych, konserwacja i ich aktualizowanie, zwalniając z tego obowiązku administratora odpowiedzialnego za ich funkcjonowanie. FSx zarządza wydajnością pamięci, w tym wspiera funkcję, która automatycznie dzieli system na warstwy. W jednej warstwie znajduje się lokalny magazyn na dane, a w drugiej zdalny magazyn AWS.

Zobacz również:

  • Technologia AI zyskała nowego sprzymierzeńca

Amazon FSx for NetApp ONTAP obsługuje pełny zestaw funkcji i interfejsów API ONTAP. Dlatego użytkownicy NetApp mogą dodać część AWS swojej infrastruktury do swojego pulpitu nawigacyjnego NetApp Cloud Insights i użyć NetApp Cloud Manager do orkiestracji swoich danych i usług w chmurze.

Należy przypomnieć, że AWS opracował wcześniej dwie podobne usługi. Pierwsza obsługuje Windows File Server, a druga system plików Luster HPC. Usługa FSx for Windows File Server wspiera zadanie przechowywania plików Windows w chmurze, a FSx for Luster oferuje skalowalną, wydajną pamięć masową dla aplikacji HPC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200