UserGate Proxy z antywirusem Panda Software

Firma Entensys udostępniła nową wersję UserGate Internet Security Server z zagnieżdżonym Dual Core Antivirus, integrującym wielofunkcyjne mechanizmy zabezpieczające dostęp do Internetu oraz narzędzia administracyjne ułatwiające instalowanie wdrażanie i zarządzanie.

Dla podwyższania skuteczności działania, UserGate dostarczana jest teraz z silnikami antywirusowymi Panda Software i Kaspersky.

Silnik antywirusowy Panda jest zintegrowany z UserGate Proxy i działa w charakterze filtra przechwytującego wszystkie dane transmitowane przez główne protokóły internetowe. Silnik wybiera jedynie te obiekty, które są zdolne do przenoszenia kodów złośliwych i analizuje je pod kątem wirusów i spyware. Administrator może wyłączyć specyficznych użytkowników spod tej kontroli.

Uaktualnienia bazy antywirusa mogą być sprowadzane automatyczne lub ręcznie z ośrodka Entensys.

Nowe wydanie UserGate pozwala na wykorzystanie Panda Antyvirus i opcjonalnie Kaspersky Antyvirus zapewniając rozszerzona ochronę antywirusową dla użytkowników serwera proxy. Możliwe jest też wykorzystywanie silników antywirusowych innych dostawców.

UserGate w tej wersji wyposażono też w nowe narzędzia, pozwalające m.in. na zarządzanie szybkością ruchu poprzez filtry IP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200