Urządzenie NAC oparte na tożsamości

Firma AEP Networks opracowała urządzenie działające jako silnik egzekwowania polityki i zapora ogniowa w sieci, monitorujące pakiety przesyłane między krytycznymi zasobami danych w przedsiębiorstwie.

Urządzenie AEP IDpoint, umieszczane na froncie krytycznych serwerów przedsiębiorstwa i centrów danych, egzekwuje polityki dostępu na poziomie sieciowym i aplikacyjnym kontrolując PacketTags - unikatowe, kryptograficzne reprezentacje tożsamości użytkownika - w każdym pakiecie IP wysyłanym do zasobu sieciowego, który jest pod jego ochroną. Taka "kontrola tożsamości" dodawana jest na maszynach klienckich używających oprogramowania klienckiego AEP tworzącego komponent tokena programowego, który wymagany jest do uwierzytelniania tożsamości użytkownika. Token pracuje na maszynach Windows XP, Vista.

Brama opartej na tożsamości kontroli dostępu, AEP IDpoint, może blokować dostęp na podstawie adresu hosta, subsieci, portu, protokołu lub tożsamości użytkownika i może być zintegrowana z dostępnymi rozwiązaniami usług katalogowych przedsiębiorstwa. AEP IDpoint, która kosztuje ok. 50 tys. USD, ma pojawić się w połowie kwietnia br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200