Urządzenia mobilne z pikoprojektorem od Sony Ericsson

Firma Sony Ericsson opatentowała całkiem interesujący pomysł, dzięki któremu telefony komórkowe i netbooki, będą miały o wiele większe ekrany. Stanie się tak za sprawą pikoprojektora wbudowanego w te urządzenia.

Co może być lepszego od całkiem dużego ekranu w urządzeniu mobilnym? Dwa ekrany. Do takiego wniosku doszli pracownicy firmy Sony Ericsson, którzy opatentowali swój nowy pomysł w amerykańskim Urzędzie Patentowym.

Sprowadza się on do tego, że urządzenie takie jak smartfon lub netbook, oprócz tradycyjnego ekranu posiada drugi - wysuwany. To właśnie na nim obraz tworzyć ma pikoprojektor umieszczony w obudowie urządzenia. Trzeba jednak podkreślić, że "ekran zapasowy" byłby tu kawałkiem - prawdopodobnie elastycznego - materiału, a nie wyświetlaczem w tradycyjnym tego słowa rozumieniu. Sony Ericsson podkreśla nawet, że materiał ten mógłby być zarówno elastyczny jak i sztywny w zależności od tego czy aktualnie zamierzamy go wykorzystywać czy też ukryć wewnątrz urządzenia.

Zobacz również:

  • Sony wkracza w kosmos

Niestety, jak to zwykle bywa z patentami, nie wiadomo czy kiedykolwiek doczekamy się realizacji tego pomysłu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200