Urządzenia 5G pomogą zwiększyć sprzedaż smartfonów o 7,4% w tym roku

Łączne dostawy smartfonów powinny wynieść 1,37 mld sztuk. Zyski będą widoczne głównie na rynkach rozwijających się, takich jak Indie, Japonia, Bliski Wschód i Afryka.

Smartfony 5G poprawiają sprzedaż / Fot. Unsplash.com

Smartfony 5G poprawiają sprzedaż / Fot. Unsplash.com

W tym roku rynek smartfonów jest w lepszej kondycji niż w 2020 r., kiedy został dotknięty skutkami pandemii Covid-19. Firma badawcza IDC przewiduje, że dostawy smartfonów na całym świecie wzrosną w tym roku o 7,4%, osiągając 1,37 miliarda sztuk, co jest silnym odbiciem od zeszłego roku, kiedy dostawy spadły o prawie 6%.

Zobacz: CPU Z

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Samsung ma własny model AI
  • Technologie, które miały być wieczne, a zostały zapomniane

Przyczyniając się do problemów z łańcuchem dostaw i nieszczęść gospodarczych, pandemia dramatycznie wpłynęła na dostawy smartfonów w 2020 r. Chociaż łańcuch dostaw jeszcze się w pełni nie odbudował, branża wykazała przynajmniej pewien wzrost w porównaniu z 2019 r.

Dostawy smartfonów na największych rynkach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej i Chinach, nadal będą spadać w tym roku w porównaniu z 2019 r. Ożywienie jest za to widoczne na rynkach rozwijających się, takich jak Indie, Japonia, Bliski Wschód i Afryka.

Technologia 5G pozostaje głównym czynnikiem wzrostu. Sprzedawcy i detaliści promują urządzenia 5G o znacznie wyższych średnich cenach sprzedaży w porównaniu ze starszymi telefonami 4G. Oczekuje się, że średnia cena telefonu 5G wyniesie 634 dol. w 2021 r., mniej więcej tyle samo, co w 2020 r. Jednak średnia cena dla urządzeń 4G spadnie do 206 dol., co stanowi spadek o 30% w stosunku do ubiegłego roku.

Sprawdź: DevOps

"Pomimo bieżących problemów związanych z pandemią i wariantem delta, w tym roku konsumenci kontynuują aktualizację do większej liczby smartfonów premium" – powiedział w raporcie Anthony Scarsella, dyrektor ds. badań IDC w segmencie telefonów. "Smartfony premium (w cenie ponad 1000 dol.) nadal rosły w drugim kwartale, ponieważ segment odnotował wzrost o 116% w stosunku do ubiegłego roku. Co więcej, średnia cena na całym rynku wzrosła o 9%, ponieważ preferencje kupujących zmierzają w kierunku droższych modeli 5G."

Biorąc pod uwagę różnice cenowe i popyt na telefony 5G, łączna liczba wysyłek 5G na całym świecie osiągnie w tym roku 570 milionów, co oznacza wzrost o 123% w porównaniu z 2020 r. Chiny będą nadal dominować na rynku telefonów 5G, z udziałem na poziomie 47%. Następne są Stany Zjednoczone - z udziałem 16%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200