Uruchomiono trzy nowe polskie portale

Arena.pl, portal o tematyce ogólnej, został uruchomiony przez Internet Ventures Poland. Trader.com jest portalem ogłoszeniowym, trzeci - Pilot Finansowy - ma sprzedawać przez Internet usługi finansowe, w tym ubezpieczenia.

W tym tygodniu uruchomiono trzy nowe portale. Pierwszym jest Arena.pl, zarządzany przez Internet Ventures Poland. W jego ramach działa także wyszukiwarka Infoseek i sklep internetowy. W budowę portalu IVP zainwestował 4 mln USD, a do końca roku w przedsięwzięcia internetowe zainwestuje 16 mln USD. W I kw. 2001 r. firma zadebiutuje na giełdzie. Arena jest piątym portalem ogólnym, po Onet.pl., Wirtualnej Polsce, Interia.pl i YoYo. W maju mają się pojawić trzy kolejne tego typu serwisy - Netii Telekom, Telekomunikacji Polskiej SA oraz Ahoj.pl. Arena ma działać w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

Podobny, międzynarodowy charakter ma serwis Trader.com, który pośredniczy w zawieraniu transakcji dokonywanych za pomocą ogłoszeń drobnych, umieszczanych na swoich stronach. Portal działa w Polsce i 14 innych krajach (kilku europejskich, a także Australii, Kanadzie i USA). Firma weszła niedawno na giełdy: paryską i nowojorską NASDAQ.

Ostatnim portalem jest Pilot Finansowy, który ma sprzedawać przez Internet usługi finansowe, w tym ubezpieczenia. Twórcą jego jest spółka Erada, której większościowym akcjonariuszem jest Erada Ireland. Polscy udziałowcy firmy to: Andrzej Olechowski, Antoni Rakowski (prezes zarządu Central Europe Trust Polska) i Michał Lasocki, prezes Erady (finansista związany m.in. z Citibankiem i Bankers Trust).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200