Uruchomiono portal Ahoj.pl i serwis Poland.com

Pierwszy z serwisów określany jest przez twórców mianem "pierwszej przystani dla polskich internautów", drugi - "internetowym hubem".

W tym tygodniu rozpoczęły działalność dwa nowe polskie serwisy internetowe - portal Ahoj.pl oraz Poland.com.

Portal Ahoj.pl stworzyła założona w grudniu ub.r. spółka The Mother.Ship Poland Internet Holdings (TMS). Jednym z założycieli TMS jest Tomasz Raczek, m.in. były redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika Playboy, pełniący jednocześnie funkcję szefa programowego. Pozostałymi założycielami są: amerykańscy inwestorzy Jeffery Grady i Mark Grazman oraz Rafał Sokół, twórca firmy Internet Securities. Przy portalu pracuje 80 pracowników i ok. 50 współpracowników. Firma zamierza w przyszłym roku zadebiutować na giełdzie.

Ahoj.pl, nazywany przez autorów "przystanią internetową", oferuje wiadomości posegregowane według kanałów tematycznych i specjalizowanych serwisów. Bieżącą aktualizację serwisów informacyjnych zapewnia grupa dziennikarzy i korespondentów. Portal wchłonął również niezależne dotąd tematyczne strony WWW, w tym m.in. ściąga.pl, basket.pl, linuxnews.pl oraz serwis muzyczny mixer.pl. Użytkownicy mogą też założyć konto poczty elektronicznej, korzystać z grup dyskusyjnych i tzw. wirtualnego kalendarza.

<B>Serwis i pismo</B>

Serwis Poland.com, stworzony przez grupę kapitałową MCI Management i wydawnictwo prasy komputerowej Vogel Publishing, jest przez twórców określany jako tzw. hub internetowy. Ma on stanowić połączenie portalu ogólnego z portalami specjalizowanymi i docelowo składać się z wielu serwisów tematycznych.

Oferta Poland.com na razie będzie skierowana do początkujących użytkowników, a w przyszłości zostanie rozbudowywana o nowe usługi, w tym m.in. handel elektroniczny. Serwis jest również powiązany z projektem nowego czasopisma "Internet dla każdego", które jest wydawane w formie zeszytów wpinanych do segregatora.

Internauci odwiedzający serwis Poland.com mogą obecnie założyć konto poczty elektronicznej, stronę WWW, korzystać z serwisów informacyjnych i wyszukiwarki Netoscop+, wysyłać kartki okolicznościowe oraz uczestniczyć w tzw. pogaduszkach (chat).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200