Uruchomiono polski serwis aukcyjny domen internetowych

Na stronie www.domena.pl każdy, kto dysponuje pełnymi prawami do domeny lub witryny internetowej, może wystawić je na aukcji.

Na stronie www.domena.pl każdy, kto dysponuje pełnymi prawami do domeny lub witryny internetowej, może wystawić je na aukcji. Jedynym warunkiem uczestnictwa zarówno dla sprzedających, jak i kupujących jest wypełnienie formularza oraz - po otrzymaniu odpowiednich danych - zalogowanie się do systemu. Sprzedający sam ustala cenę wywoławczą i czas trwania aukcji. Nie może on jednak przekroczyć 30 dni. Następnie zarejestrowani użytkownicy mogą rozpocząć licytację.

Właścicielem witryny www.domena.pl jest Towarzystwo Finansowe Bankier "Internet" z Wrocławia. Firma nie zamierza pobierać opłat ani od sprzedających, ani od kupujących, a dochody będzie czerpać z opłat za usługi oferowane na stronie: rejestrację domen, ich promocję czy tworzenie wirtualnych serwerów.

"W Internecie działa wielu amatorów, którzy mają wspaniałe strony WWW - znane i często odwiedzane. Aukcja jest dla nich szansą na zarobek" - mówi Maciej Jarzębowski, dyrektor generalny Towarzystwa Finansowego Bankier "Internet".

Aukcja domen nie jest pomysłem nowym. Serwis powstał na wzór takich amerykańskich stron, jak greatdomains.com. Dotychczas jednak na stronie www.domena.pl nie zawarto żadnej transakcji.