Upgrade, nie upgrade

W najbliższym czasie dostępna będzie w pełni spolonizowana wersja dodatku dla Windows 95

W najbliższym czasie dostępna będzie w pełni spolonizowana wersja dodatku dla Windows 95

Po sześciu miesięcach od premiery Windows 95, Microsoft ogłosił dostępność na rynku Service Pack, specjalnego dodatku do nowego systemu operacyjnego. Mieszczący się na 14 dyskietkach zestaw, usprawnia wiele funkcji Windows 95, wzbogaca je o nowe sterowniki oraz narzędzia do aministracji, które wcześniej były dostępne wyłacznie na internetowych stonach Microsoftuw WWW. Service Pack ponadto usuwa liczne błędy pierwotnej wersji Windows 95 i pokrewnych aplikacji Microsoftu, przede wszystkim Office 95. Oficjalnie Microsoft nie nazywa Service Pack upgradem dla Windows 95.

Service Pack eliminuje większość błędów pierwotnej wersji systemu operacyjnego, które ujawniły się w ciągu sześciu miesięcy obecności na rynku. Naprawione zostały m.in. błędy związane z przechowywaniem użytkonków w pamięci cache sieciowych haseł użytkoników i dziury w systemach zabezpieczeń obsłudze sieci peerütoüpeer, pracującej pod kontroloą NetWare. Firma ma nadzieję, że wprowadzone poprawki zmienią nastawienie tych klientów, którzy zwlekają z zakupem Windows 95 i oczekują, na Windows NT 4.0, mające pojawić się na rynku w połowie br. Głównym powodem, dla którego decydują się oni nie czekać na nowy Windows NT, jest spodziewana większa stabilność systemu.

Service Pack jest ogólnie dostępny na międzynarodowym serwerze WWW Microsoftu pod adresemhttp://www.microsoft.com/windows/software/servpak1/sphome.htm. "Odradzam polskim użytkownikom instalację amerykańskiego Service Pack. Wersja językowa Service Packa powinna odpowiadać wersji językowej Windows 95" - twierdzi Krzysztof Kolczyński, odpowiedzialny za lokalizację produktów Microsoft w polskim przedstawicielstwie firmy. Niektóre międzynarodowe wersje Service Pack będą rozprowadzane jeszcze w marcu br. W najbliższym czasie będzie dostępny w całości zlokalizowany Service Pack. Jak twierdzą przedstawiciele Microsoftu, część komponenetów polskiej wersji dodatku jest już gotowa, m.in. zlokalizowany Explorer. Informacje o polskiej wersji będą dostępne na polskiej stronie WWW pod adresemhttp://www.microsoft.com/poland . Zlokalizowany dodatek do Windows 95 będzie rozprowadzany za pośrednictwem WWW oraz w wersjach dyskietkowych i na CD-ROM poprzez partnerów handlowych Microsoftu.z


TOP 200