Upgrade na system iOS 11 będzie można wykonać już za pięć dni

Apple potwierdził wczoraj, że najnowsza wersja systemu operacyjnego iOS (oznaczona numerem 11), zostanie udostępniona oficjalnie użytkownikom już w przyszłym tygodniu, a dokładnie we wtorek 19-go września.

Tak więc już niedługo użytkownicy smartfonów iPhone oraz tabletów iPad będą się mogli sami przekonać się, jakie nowości Apple wprowadził do tego oprogramowania.

Apple podał pierwsze informacje o tym, jakie nowe funkcjonalności będzie wspierać kolejna wersja tego systemu w czerwcu na organizowanej raz w roku firmowej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC). Analitycy przyjęli wtedy zapowiadane zmiany bardzo dobrze. Szczególne wrażenie zrobił na nich nowy system plików (Files) który w ich opinii spowoduje, że tablety iPod będą w stanie stawić śmielej czoła pecetom.

Zobacz również:

  • Liderzy IT mają problemy z modernizacją aplikacji – wyniki badania
  • Smartfony możemy wymieniać rzadziej, niż nam się wydawało
  • Kompensacja mocy biernej - tańsze utrzymanie Data Center

Wiadomo już, że system iOS 11 będzie akceptowany przez smartfony iPhone 5S oraz nowsze wersje urządzenia, przez wszystkie wersje tabletów iPad Pro, przez tablety iPad Air i Air 2, przez wprowadzone na rynek w tym roku tablety iPad piątej generacji oraz przez tablety iPad Mini 2, mini 3 i mini 4.

Jak wiadomo, na zaprezentowanych wczoraj przez Apple smartfonach iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus, które trafią do rąk użytkowników pod koniec przyszłego tygodnia, system iOS 11 będzie instalowany od razu w momencie opuszczenia przez te urządzenia linii produkcyjnej. To samo dotyczy smartfona iPhone X, który trafi na rynek później, bo na początku listopada.

Na innych, zgodnych z tym oprogramowaniem urządzeniach iPhone oraz iPad, użytkownicy będą mogli instalować nowy iOS od 19-go września, wybierając na nich po kolei opcje „Ustawienia”, „Ogólne” i „Aktualizacja oprogramowania”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200