Upadłość TCH Components - cd.

8 marca w Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego Warszawy będzie rozpatrywana sprawa upadłości TCH Components.

8 marca w Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego Warszawy będzie rozpatrywana sprawa upadłości TCH Components.

W grudniu 2000 r. JTT Computer odstąpił od połączenia się z TCH Components z powodu brak porozumienia zarządów obu spółek co do warunków zawarcia transakcji. Wtedy też nieoficjalnie większość przedstawicieli branży IT nie dawało większych szans na przetrwanie tej firmy na rynku. Tajemnicą poliszynela była katastrofalna sytuacja finansowa TCH Components.

Pomimo zatrudnienia przez Tomasza Chlebowskiego specjalisty ds. restrukturyzacji, dzięki czemu podjęto w pierwszej kolejności są liczne zwolnienia, redukcję ilości środków obrotowych zamrożonych w towarach i należnościach czy wyprzedaże, kondycja firmy nie uległa zmianie. Długotrwałe niedokapitalizowanie firmy miało też swoje konsekwencje w drastycznych spadku obrotów w 2000 roku. Spadek przychodów spowodowany był z jednej strony niedokapitalizowaniem, z drugiej strony - powolną reorientacją firmy na produkty o mniejszym obrocie, a wyższych marżach. 15 grudnia 2000 r. niektórzy partnerzy handlowi otrzymali od TCH Components informację o zgłoszeniu do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki.

Natomiast w styczniu tego roku TCH Components przedstawił kilku krajowym dystrybutorom IT ofertę sprzedaży baz danych swoich klientów. Naruszyło to zdaniem firm, do których skierowana była owa oferta, wiele przepisów prawnych oraz zasad etyki. Zarządy niektórych firm dystrybucyjnych wystosowały wspólne oświadczenie potępiające działanie TCH Components.

Obecnie Tech Data świadczy bezpłatną obsługę uszkodzonych produktów Kingston, objętych gwarancją TCH Components. Procedura reklamacyjna wygląda tak samo jak dla produktów zakupionych w Tech Data. Warunkiem przyjęcia reklamacji jest przedstawienie faktury zakupu. Firmy, które nie współpracowały wcześniej z Tech Data muszą zarejestrować się w systemie dystrybutora.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200