Upadek Apeximu

Otwarcie postępowania układowego i restrukturyzacja spółki nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Sąd rejonowy w Warszawie wczoraj (17 lutego) ogłosił upadłość Apeximu i wyznaczył syndyka spółki.

Ogłosznie upadłości było pewne już od września. Wtedy to zarząd firmy, nie widząc możliwości powodzenia postępowania układowego, złożył sądowy wniosek. Przyszłość Apeximu stała pod znakiem zapytania już od 2000 roku, kiedy to firma zanotowała olbrzymią stratę sięgającą 102 mln zł. Ten rząd wielkości stanowią obecne długi spółki.

Apexim był dostawcą rozwiązań dla administracji (m.in. służba zdrowia), realizował projekty w sektorze bankowym i telekomunikacyjnym. Apexim miał 10 spółek zależnych, które później zostały zlikwidowane lub skonsolidowane. Przychody firmy jeszcze w 2001 r. wynosiły 79 mln zł. Rok później zaledwie kilka milionów. Szansą na ratunek miało być przejęcie wdrożenia systemu Eurobank On-line w BGŻ, od związanej z Apeximem łódzkiej firmy Wonlok. Nie doszło do tego ze względu na pogarszającą się sytuację finansową Apeximu.

Zobacz również:

  • Rosyjski oddział Google ogłasza upadłość
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200