Unix pod NT

Interix firmy SoftWay pozwala uruchamiać pod kontrolą NT zarówno aplikacje Windows, jak i Unix.

Interix firmy SoftWay pozwala uruchamiać pod kontrolą NT zarówno aplikacje Windows, jak i Unix.

Produkt Interix 2.2 jest pierwszym rozwiązaniem integrującym środowisko Unix i Windows NT, które uzyskało certyfikat zgodności Unix 95 od uniksowej organizacji normalizacyjnej Open Group. SoftWay Systems, producent Interiksa, planuje przekazać Open Group kolejną jego wersję w celu uzyskania certyfikatu Unix 98.

Interix, znany wcześniej jako OpenNT, to specjalna rozbudowana nakładka na system operacyjny Windows NT, umożliwiająca jego użytkownikom uruchamianie zarówno aplikacji dla Windows, jak i Uniksa. Realizuje standardowe uniksowe interfejsy programistyczne, umożliwia dostęp do ponad trzystu komend systemu Unix, różnych powłok systemowych i demonów systemowych. Jednocześnie jest ściśle zintegrowany z systemem Windows NT - na poziomie usług systemowych.

Do końca listopada br. SoftWay Systems zamierza przedstawić listę sprzętu certyfikowanego do pracy z oprogramowaniem Interix. Już teraz można nabyć starszą wersję produktu wraz z serwerami Dell PowerEdge 6300 i stacjami roboczymi tej firmy z Windows NT Workstation.


TOP 200