Uniwersytet Łódzki podpisał z Huawei porozumienie o współpracy

Obie strony podpisały wczoraj porozumienie o współpracy, wymieniając w nim konkretne obszary działań, takie jak wspólna realizacja projektów naukowych, badawczo-rozwojowych czy edukacyjnych, a także wymiana doświadczeń i wiedzy poprzez wzajemne podnoszenie kwalifikacji kadry naukowo-badawczej i studentów.

Huawei

Zawarte porozumienie przewiduje, że w ciągu trzech lat jego trwania, Huawei i UŁ będą mogły wspólnie organizować studia podyplomowe, specjalistyczne staże naukowe dla studentów i doktorantów oraz krótkoterminowe praktyki, które mogą poprowadzić doświadczeni specjaliści pracujący na co dzień w Huawei.

Obie strony deklarują również chęć wzajemnego świadczenia usług w zakresie wymiany doświadczeń naukowo-technologicznych oraz wykorzystywania aparatury badawczej, a także promocji polskiej nauki i technologii na przykład poprzez organizację wspólnych seminariów i konferencji naukowych.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?

W ramach współpracy Huawei Polska i UŁ podpisane zostało także porozumienie o przystąpieniu uczelni do globalnego programu ICT Academy. Wszystkie jednostki naukowe w nim uczestniczące, dzięki przystąpieniu do niego otrzymują dostęp do wiedzy o najnowszych rozwiązaniach technologicznych.

W ramach programu, wykładowcy i studenci mogą korzystać z darmowych szkoleń, które kończą się egzaminem, za który przyznawany jest certyfikat. Jego posiadanie stanowi duży atut podczas rekrutacji na stanowisko inżynierskie w Huawei. Po przejściu rekrutacji, młody kandydat, nawet bez zdobytego wcześniej doświadczenia w branży, może rozpocząć karierę od stanowiska młodszego inżyniera i pod okiem mentora rozwijać swoje umiejętności w strukturze globalnego lidera branży ICT.

Dzięki współpracy studenci UŁ będą mieli także szansę udziału we flagowym programie Huawei – „Seeds for the Future". Jego celem jest wyłonienie najzdolniejszych studentów szkół wyższych oraz zachęcenie ich do rozwijania wiedzy z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnej. Laureaci programu mają szansę na zdobycie doświadczenia w siedzibie koncernu - w chińskim Shenzhen. "Seeds for the Future" jest prowadzony na świecie od 2008 roku i obejmuje swoim zasięgiem 108 krajów, angażując 30 tys. studentów z ponad 350 uczelni świata.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200