Uniwersalny przełącznik RF

Symbol Technologies zaprezentował w Chicago na targach Mobile Business Expo 2006 przełącznik RF (Radio Rrequency; bezprzewodowy), który wspiera całą gamę technologii radiowych, w tym Wi-Fi i RFID.

Bezprzewodowy przełącznik o nazwie RFS7000 jest pierwszym urządzeniem opartym na nowej architekturze Wireless Next Generation (Wi-NG), którą Symbol przedstawił w maju br. Oprócz standardowych sieci Wi-Fi i RFID, przełącznik integruje również takie technologie bezprzewodowe, jak 802.11n, VoWLAN (Voice over Wireless LAN) i WiMAX.

Urządzenie (pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego opartego na Linuksie) wspiera mechanizmy, które pozwalają na centralne zarządzanie czytnikami RFID i całą infrastrukturą sieci Wi-Fi. Przełącznik RFS7000 może obsługiwać jednocześnie ponad 2000 połączeń z urządzeniami mobilnymi oraz 256 portów dostępowych 802.11a/b/g (wspierając również standard 802.11n).

Przełącznik RFS7000 może obsługiwać aplikacje typu FMC (fixed-mobile convergence), które zapewniają łączność dwufunkcyjnym urządzeniom przenośnym wykorzystującym sieć komórkową i Wi-Fi.

Przełącznik RFS7000 obsługuje roaming w warstwie trzeciej w budynkach wielopiętrowych lub rozległym terenie, przez co umożliwia użytkownikom podtrzymywanie stałego połączenia z aplikacjami audio i wideo podczas poruszania się po siedzibie firmy.

Przełącznik Symbol RFS7000 wejdzie na rynek w pierwszym kwartale 2007 r.