Uniwersalny przełącznik

3Com wprowadza na rynek 24-portowy przełącznik Gigabit Ethernet, który wspiera technologię PoE i zawiera kontroler zarządzający środowiskiem WLAN (sieć bezprzewodowa).

Urządzenie o nazwie Unified Gigabit Wireless PoE Switch 24 (współpracujące tylko z punktami dostępowymi 3Com 7760 i 8760) zastało zaprojektowane z myślą o małych i średnich firmach. Przełącznik może obsługiwać do 250 użytkowników, a zintegrowany kontroler WLAN może kontrolować 24 punkty dostępowe.

Kontroler WLAN wspiera cztery identyfikatory SSI (Services Set Identifier) na każdy punkt dostępowy, a administrator może konfigurować środowisko radiowe na dwa sposoby. W pierwszym przypadku każdy punkt dostępowy ma swój własny numer IP i jest traktowany jako oddzielne urządzenie sieciowe. W drugim przypadku administrator konfiguruje tzw. cienki punkt dostepowy i większość zadań związanych z jego obsługą wykonuje przełącznik.

Zobacz również:

W obszarze bezpieczeństwa przełącznik wspiera następujące opcje: Wi-Fi Protected Access (WPA), WPA2 i uwierzytelnianie oparte na protokole 802.1X.

Przełącznik kosztuje 2750 USD. Punkty dostępowe 3Com 7760 i 8760 (wspierające technologię PoE i połączenia bezprzewodowe oparte na standardach 802.11a/b/g) kosztują odpowiednio 250 i 400 USD.