Uniwersalny hot spot firmy SMC

SMC opracował wspólnie z IP3 Networks rozwiązanie WLAN adresowane do użytkowników, którzy chcą budować sieci bezprzewodowe oparte na ogólnodostępnych punktach dostępu (hot spot).

Uniwersalny hot spot firmy SMC
Coraz więcej użytkowników dysponuje notebookami wyposażonymi w interfejs WLAN. Stąd rosnące zainteresowanie publicznymi punktami dostępu, dzięki którym można uzyskiwać dostęp do Internetu.

SMC ma w swojej ofercie rozwiązania noszące nazwę EliteConnect Universal Wireless Access Point (SMC2555W-AG), które może świadczyć swoje usługi jednocześnie nawet 64 bezprzewodowym użytkownikom. Punkt dostępu wspiera wszystkie trzy standardy IEEE 802.11 (a, b i g). Firma IP3 opracowała oprogramowanie, które konfiguruje punkt dostępu, uwierzytelnia użytkowników oraz rozlicza ich (billing). EliteConnect Universal 2,4 GHz/5 GHz Wireless Access Point kosztuje na polskim rynku (zależnie od dostawcy) ok. 2100 zł.

Zobacz również:

  • Te proste wskazówki ułatwiają zadanie rozbudowy firmowej sieci Wi-Fi

SMC ma też w swojej ofercie sprzęt zapewniający gościom hotelowym dostęp do Internetu przez linię telefoniczną. Rozwiązanie to zaprojektowano z myślą o hotelach, które nie chcą budować sieci LAN i kłaść nowego okablownia, oraz nie są zainteresowane sieciami radiowymi.

Rozwiązanie (rozgałęziacze, przełączniki i urządzenia końcowe) nosi nazwę Extended Ethernet i pozwala przesyłać dane z szybkością 15 Mb/s na odległość do 1,5 km.

Z kolei IP3 opracował razem z firmą Strix Systems inne rozwiązanie WLAN, przeznaczone głównie dla hoteli. Rozwiązanie zawiera dwa elementy: oprogramowanie Access/One Network (Strix) i bramę NetAccess (IP3). Jest to firmowe rozwiązanie oparte na topologii kraty, w którym punkty dostępu komunikują się między sobą drogą radiową. Budując taką sieć, kabel Ethernet należy dołączyć tylko do niektórych punktów dostępu – inne nie wymagają tego.

Tak jak w przypadku rozwiązania EliteConnect Universal Wireless Access Point (SMC), tak i to zawiera opcje pozwalające zarządzać całym bezprzewodowym środowiskiem i rozliczać użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200