Uniwersalne przełączniki LAN/SAN Brocade

Brocade zapowiada nową serię przełączników Ethernet, które będą mogły obsługiwać zarówno standardowy ruch LAN (serwery i protokół IP), jak i ruch SAN (protokół iSCSI oraz dane wymieniane na poziomie bloków z systemami pamięci masowych).

Uniwersalne przełączniki LAN/SAN Brocade
Przełączniki serii VDX, zawierające specjalizowane układy scalone ASIC, będą pracować pod kontrolą firmowego oprogramowania Virtual Cluster Switching, które pozwala budować duże klastry (składające się z 10 przełączników) i zarządzać nimi z poziomu jednego interfejsu.

Pierwszy model - VDX 6720 - ma być dostępny w dwóch wersjach: 24-portowej (wysokość 1U) i 60-portowej (2U). Przełączniki mogą obsługiwać połączenia Ethernet 1 i 10 Gb/s.

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu

Klaster składający się z 10 przełączników będzie w stanie obsługiwać do 600 połączeń Ethernet 10 Gb/s oraz do 8 tys. wirtualnych maszyn (oraz będą mogły współpracować z całą gamą nadzorów (hypervisors), w tym VMware, Citrix XenServer i Microsoft Hyper-V.

Przełączniki VDX 6720 pojawią się w ofercie firmy na początku grudnia br. i będą kosztować od 10 700 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200