Uniwersalne RFID

Fińska firma Nordic ID wprowadziła na rynek podręczne urządzenie RFID, które odczytuje drogą radiową dane zapisane w pamięci znaczników i następnie przekazuje je dalej drogą bezprzewodową do systemu informatycznego, wykorzystując do tego celu jedną z czterech dostępnych technologii.

Uniwersalne RFID
Urządzenie o nazwie PL3000 może pełnić rolę zarówno standardowego czytnika kodów paskowych (jednowymiarowych oraz dwuwymiarowych), jak i czytnika pracującego zgodnie ze standardem RFID (Radio Frequency Identification).

Po odczytaniu danych, PL3000 może je transferować dalej drogą bezprzewodową do firmowego systemu informatycznego, wykorzystując do tego celu jedną z następujących technologii: WLAN (standardy 802.11a i 802.11g), GPRS (General Packet Radio Service), EDGE (Enhanced Data Rates for Global Evolution) lub Bluetooth.

Zobacz również:

Producent wyposażył urządzenie w 3,5 calowy, kolorowy wyświetlacz (dotykowy) VGA/TFT (Thin Film Transistor) oraz w klawiaturę zawierającą 29 klawiszy. Produkt waży 0,5 kg, jest oparty na procesorze 200 MHz firmy ARM i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows CE.

Użytkownik może zainstalować w urządzeniu (zawierającym też gniazdo na kartę SD/MMC; Secure Digital/MultiMedia Card) do 4GB pamięci SDRAM. Urządzenie PL3000 kosztuje od 3 do 5 tys. euro (zależnie od konfiguracji). Więcej informacji tutaj.


TOP 200