Uniwersalna karta telefoniczna

W najbliższym czasie Siemens zamierza zorganizować w Warszawie próbną eksploatację ogólnodostępnych telefonów na kartę z układem Eurochip.

W najbliższym czasie Siemens zamierza zorganizować w Warszawie próbną eksploatację ogólnodostępnych telefonów na kartę z układem Eurochip.

Karta Eurochip staje się coraz bardziej poularna w Europie. Z kart takich można już korzystać w Niemczech i Holandii, a w najbliższym czasie będą one wprowadzone również w Austrii i Szwajcarii oraz W. Brytanii i Włoszech. Pozwala ona użytkownikowi korzystać z automatów telefonicznych w dowolnym kraju. Rozliczenie między operatorami umożliwia zastosowanie układu scalonego Eurochip SLE 443x i komputerowego systemu nadzoru Siemens-Nixdorfa.

Układ Eurochip SLE 443x zaprojektowano specjalnie do zastosowania w kartach telefonicznych. W skład układu wchodzą pamięć EEPROM 221 bit, ROM 16 bit programowany maską, bloki kontroli i zabezpieczenia oraz blok obliczeniowy służący do kontroli układu. SLE 4436 jest zabezpieczony tajnym kodem na czas transportu od firmy Siemens do producenta kart telefonicznych. Ósemkowy licznik w Eurochipie SLE 443x jest pięciostopniowy, co umożliwia zaliczanie maksymalnie do 21 064 jednostek.

Dodatkową zaletą Eurochipa jest zastosowany system "Back-up" oparty na czytnikach. Kartę wsuwa się do czytnika tylko częściowo, tak że nigdy nie jest "połykana" przez automat. "Back up" zabezpiecza też kartę przed utratą jednostek (np. w razie przedwczesnego wyjęcia karty z telefonu).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200