Universal Music Group zamierza umożliwić pobieranie nagrań muzycznych przez Internet

Universal Music Group, największa wytwórnia płytowa na świecie, należąca do koncernu Seagram Company, zamierza pod koniec tego tygodnia uruchomić serwis internetowy, udostępniający nagrania muzyczne w...

Universal Music Group, największa wytwórnia płytowa na świecie, należąca do koncernu Seagram Company, zamierza pod koniec tego tygodnia uruchomić serwis internetowy, udostępniający nagrania muzyczne w postaci cyfrowej - podały anonimowe źródła zbliżone do projektu.

Przedstawiciele firmy dotąd oficjalnie nie potwierdzili tych informacji. Do współpracy przy tworzeniu serwisu nie przyznali się również przedstawiciele InterTrust Technologies, która prawdopodobnie pomaga przy tworzeniu systemu zabezpieczeń serwisu.

Pierwszym koncernem płytowym, który zaoferował swoje nagrania w Internecie, był Sony Music Entertainment. Udostępnia on pojedyncze nagrania wybranych wykonawców za opłatą 2,5-3,3 USD. W lipcu br. podobną inicjatywę podjął natomiast wydawca EMI Group. Swoją ofertę online przygotowuje także niemiecki BMG Entertainment, należący do koncernu Bertelsmann i Time Warner.

Pod skrzydłami Universalu znajdują się tacy artyści, jak Shania Twain, Beck i Metallica, która oficjalnie sprzeciwiła się praktykom serwisu Napster.

***

Napster jeszcze 'żyje'

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200