Unisys wspiera Linux

Unisys informuje, że jego serwery najwyższej klasy ES7000 mogą już pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Linux.

Unisys wspierał do tej pory system Linux tylko na swoich 2 i 4 procesorowych serwerach wyposażonych w procesory intelowskie. Teraz jest to też możliwe w odniesieniu do całej linii wieloprocesorowych serwerów (do 32 układów) wyposażonych w 32 lub 64 bitowe procesory intelowskie.

Unisys zamierza oferować razem z serwerami ES7000 dwie dystrybucje systemu Linux: Suse (Novell) i Red Hat (Red Hat Inc.) System Red Hat Linux będzie można instalować na serwerach dysponujących maks. 16 procesorami, a Suse Linux na serwerach wyposażonych nawet w 32 procesory.

Zobacz również:

  • Rosyjskie firmy szukają ratunku, przechodząc gremialnie na narzędzia bazujące na otwartym kodzie

Serwery ES7000 z systemem Linux są już dostępne, chociaż Unisys nie podał jeszcze do oficjalnej wiadomości cen takich jednostek obliczeniowych. Wiadomo tylko, że sprzęt będzie kosztować zawsze tyle samo, a cena serwera będzie inna zależnie od tego, jaki system operacyjny będzie mu towarzyszyć (Windows lub Linux).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200