Unisys oferuje bezpieczne usługi cloud computing

Unisys poszerzył ofertę o usługę cloud computing, dzięki której użytkownicy mogą w bezpieczny sposób przetwarzać dane nie w swoim centrum danych, ale w zewnętrznej chmurze.

Ważną cechą usługi opracowanej przez Unisys jest to, że przetwarzane dane są absolutnie bezpieczne. Wykonane przez firmę badanie rynku wykazało, że dla użytkowników przetwarzających dane w chmurze, kwestia bezpieczeństwa odgrywa pierwszoplanową rolę.

Opracowana przez Unisys usługa Unisys Secure Cloud Solution gwarantuje danym bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu firmowej technologii Stealth, która tworzy niewidzialne dla aplikacji tunele, przesyłając przez nie zaszyfrowane pakiety. Technologia wspiera też szereg mechanizmów uwierzytelniających użytkowników, dzięki którym dostęp do danych posiadają wyłącznie upoważnieni do tego klienci.

Zobacz również:

  • Chmura 2022. Strategia, wyzwania i bariery – badanie redakcyjne Computerworld

Unisys zapowiada jednocześnie, że w grudniu uzupełni ofertę o produkt tego typu noszący roboczą nazwę Cloud-in-a-box. Jest to wstępnie skonfigurowany pakiet, który pozwoli firmom instalować i uruchamiać swoje własne, wewnętrzne chmury. Rozwiązanie Unisys Secure Cloud Solution obsługuje platformy .Net i Java. Unisys zapowiada, że wkrótce rozwiązanie będzie również obsługiwać platformy IBM.

Unisys zamierza w marcu przyszłego roku zaprezentować hybrydową chmurę. Hybrydową, ponieważ rozwiązanie będzie oferować funkcjonalności, które wspierają zarówno publiczne, jak i prywatne chmury. Użytkownicy będą wtedy mieli do dyspozycji jedno wirtualne centrum danych, które składa się z ich własnej wewnętrznej chmury (firmowe centrum danych) oraz z zewnętrznej chmury, którą zarządza Unisys.

Czytaj również tutaj o podobnym rozwiązaniu (cloud computing) zaprezentowanym niedawno przez firmę Verizon.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200