Unisys decyduje się na procesory intelowskie

Unisys zdecydował się wprowadzić do swoich systemów obliczeniowych klasy "mainframe" nową platformę procesorową. Firma ujawniła, że zamierza stopniowo rezygnować z firmowych procesorów CMOS na rzecz procesorów intelowskich.

Dlatego kolejne systemy "mainframe" linii ClearPath (obok widać zdjęcie serwera ClearPath Plus model Libra) będą oparte na procesorach intelowskich. Unisys zamierza też dalej oferować systemy oparte na procesorach CMOS, do czasu, gdy użytkownicy będą zainteresowani taką platformą. Unisys nie ujawnił jak dotąd szczegółowych planów przechodzenia na nową platformę procesorową, informując jedynie, że będą to intelowskie procesory x86.

Decyzja zbiegła się (chyba nie przypadkowo) z podpisaniem przez Unisys pod koniec października umowy z firmą NEC i po opublikowaniu wyników finansowych firmy za trzeci kwartał 2005 r. (straty w wysokości 54,3 mln USD).

Unisys poinformował jednocześnie, że niezależnie od decyzji dotyczącej przejścia na nową platformę procesorową, firma będzie dalej rozwijać i wspierać swoje dwa systemy operacyjne zarządzające komputerami "mainframe": OS 2200 i MCP.


TOP 200