Uniksowy antywirus

W ofercie firmy MKS Sp z o.o. pojawiła się nowa wersja programu antywirusowego dedykowanego dla platformy UNIX - mks_vir Unix 2.0.0. Kilka trybów pracy (standardowy, klient-serwer, klient-kilka serwerów) zapewnia użytkownikom możliwość sporej konfiguracji.

Uniksowy antywirus
Jak łatwo się domyślić, program przeznaczony jest do ochrony zaawansowanych maszyn pracujących w najróżniejszych architekturach. Do funkcji programu należy: skanowanie zasobów dyskowych oraz wybór akcji podejmowanych w razie znalezienia zagrożenia, skanowanie standardowego wejścia, integracja z serwerami pocztowymi, dodawanie informacji w sprawdzonej wiadomości, wykrywanie nowych potencjalnych zagrożeń (heurystyka) z możliwością dostosowania jej poziomu, opcja ograniczenia zagłębiania się w archiwach oraz użycia pamięci przez skaner, ustawianie sposobu komunikacji klientów z serwerem (socket, wybrany port), łatwe konfigurowania programu z poziomu wiersza poleceń, pliku konfiguracyjnego oraz standartowego wejścia. Nie zabrakło tam również modułu automatycznej aktualizacji.

Nowości:

- skaner mkslinux jest rozbudowany o funkcje serwera skanowania;

- lepsze skanowanie plików MS Acces;

- nowy moduł skanowania archiwów.

Pobierz plik demo

Cena programu dla zastosowań edukacyjnych (aktualizacje na 12 miesięcy) wynosi 112 zł. Więcej informacji (w tym szczegółowy cennik) dostępnych jest na stronie producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200