Ultrabook dla nowoczesnego biznesmena

Materiał promocyjny Czy można stworzyć cienkiego i wytrzymałego ultrabooka? Okazuje się, że tak. HP EliteBook Folio 1040 G2 to w tej chwili jeden z najlepszych laptopów biznesowych. Ma cienką i wytrzymałą obudowę, jest też starannie wykonany i dobrze wyposażony.

HP EliteBook Folio 1040 G2 to jeden z nielicznych ultrabooków, który pozytywnie przeszedł testy przeprowadzone zgodnie z amerykańskimi standardami wojskowymi (MIL-STD). Ma sztywną i cienką obudowę wykonaną ze stopu aluminium i odporną na zalania klawiaturę.

Niewielka grubość i dobrej jakości materiały użyte do budowy Folio 1040 sprawiają, że komputer wygląda nowocześnie i jest dobrze przygotowany do codziennego intensywnego wykorzystywania. Osoby często pracujące na wyjazdach docenią też jego niewielką wagę (ok. 1,5 kg).

Ultrabook dla nowoczesnego biznesmena

Sztywna aluminiowa obudowa to spory atut. Dzięki niej ultrabook nie tylko ładnie wygląda, ale jest też wytrzymały.

Idealny do pracy na wyjazdach

Sercem komputera są niskonapięciowe procesory Intela z rodziny Core i5 i Core i7. To dwurdzeniowe jednostki z możliwością przetworzenia do czterech wątków w jednym cyklu zegara, które pobierają znikome ilości prądu (współczynnik TDP na poziomie 15 W). Dzięki nim ultrabook HP EliteBook Folio 1040 G2 jest nie tylko szybki, ale też energooszczędny, co wpływa na długość czasu pracy na akumulatorze.

Dostępne są też konfiguracje HP Folio 1040 G2 z procesorami wyposażonymi w technologię Intela vPro, która zwiększa poziom bezpieczeństwa i wydajność ultrabooka.

EliteBook Folio 1040 G2 wyposażony jest też w szybki nośnik SSD, który oferuje kilkukrotnie wyższą wydajność od standardowych dysków HDD. Dzięki dyskowi SSD system, programy uruchamiają się błyskawiczne. Co istotne, nośnik SSD pozbawiony jest ruchomych elementów, dzięki temu odporny jest na wstrząsy i uderzenia.

Ultrabook dla nowoczesnego biznesmena

HP EliteBook Folio 1040 G2 dostępny jest również w wersji z dotykowym ekranem.

Korzystając z EliteBook Folio 1040, nie musicie martwić się o komfort pracy w podróży. 14-calowy ekran pracuje w naturalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, ma szerokie kąty widzenia i oferuje dobrą jakość obrazu. Przekątna jest dobrze dobrana do rozdzielczości, a użytkownik ma komfortowe warunki do pracy z pakietami biurowymi, przeglądania stron internetowych i multimediów. W pociągu czy samolocie nieoceniona okazuje się klawiatura z wbudowanym podświetleniem klawiszy.

Bezpieczeństwo to priorytet

HP Folio 1040 G2 ma też zintegrowany z płytą główną moduł TPM (Trusted Platform Module), który przechowuje unikalne klucze PKI (Public Key Infrastructure — infrastruktura kluczy publicznych) i poświadczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostęp do zaszyfrowanych wolumenów czy dysków przez nieuprawnione osoby jest praktycznie niemożliwy.

HP Sure Start

BIOS kontroluje komunikację pomiędzy podzespołami i inicjuje program rozruchowy. To jeden z najważniejszych systemów zainstalowanych na komputerze. Zdarza się jednak, że ulega awarii a komputer nie uruchamia się. Pomocna wówczas okazuje się zainstalowana w HP Folio technologia HP Sure Start, która podczas każdego uruchomienia komputera sprawdza integralność systemu BIOS. W przypadku wykrycia problemów z jego pracą, urządzenie jest automatycznie uruchamiane z wykorzystaniem ostatniej bezpiecznej kopii.

Do pracy w firmie

HP EliteBook Folio 1040 G2 dzięki wyposażeniu w dodatkowe interfejsy przewodowe i bezprzewodowe doskonale sprawdza się również podczas pracy w firmie.

W obudowie ultrabooka zamontowano gniazdo DisplayPort i moduł Bluetooth, które można wykorzystać do podłączenia np. zewnętrznego monitora i bezprzewodowego zestawu klawiatury z myszą. Dwuzakresowa karta Wi-Fi obsługująca standard 802.11ac bez problemów współpracuje z najnowszej generacji routerami, umożliwiając komunikację w dużo mniej zatłoczonym paśmie 5 GHz.

Dodatkowe gniazda USB 3.0 pozwalają na podłączenie do laptopa wydajnych dysków zewnętrznych do przenoszenia i archiwizowania danych. Wszystkie gniazda USB mają funkcję ładowania.

Ultrabook dla nowoczesnego biznesmena

Stacja dokująca HP UltraSlim ułatwia podłączanie monitorów, sieci i urządzeń.

HP EliteBook Folio 1040 G2 ma też gniazdo do podłączenia dodatkowej stacji dokującej, którą można dokupić oddzielnie. Wyposażona jest ona w cztery gniazda USB 3.0, gniazdo VGA (do podłączania starszej generacji monitorów) i LAN.

Warto też zwrócić uwagę na zaimplementowaną technologię Wireless Display (niektóre konfiguracje), która umożliwia bezprzewodowe połączenie ultrabooka z projektorem czy telewizorem. Dzięki niej wreszcie można przeprowadzać prezentację w sali konferencyjnej bez plątaniny zwisających kabli. Taki sposób komunikacji wymaga stosowania telewizorów, projektorów, monitorów z wbudowanym modułem Wi-Di. Można skorzystać też z podłączanych do nich zewnętrznych odbiorników Wi-Di.

Windows 10 oferuje znane i wydajne środowisko pracy na komputerach.

Zainstalowany na dysku SSD najnowszy system Windwos 10, działa bardzo szybko umożliwiając komfortowe korzystanie z zaawansowanych programów. Dzięki temu, wykorzystując komputery HP możesz realizować różne wspaniałe projekty.

Warto kupić

W poszukiwaniu laptopa do pracy trudno nie trafić na przenośne komputery HP z rodziny EliteBook, które umiejętnie łączą jakość wykonania z dobrym wyposażeniem i wysoką wydajnością. HP Folio 1040 okazuje się jednym z najlepszych.

Ultrabook dla nowoczesnego biznesmena

W poszukiwaniu laptopa do pracy trudno nie trafić na przenośne komputery HP z rodziny EliteBook, które umiejętnie łączą jakość wykonania z dobrym wyposażeniem. Folio 1040 G2 okazuje się jednym z najlepszych.

HP projektując EliteBook Folio 1040 G2, postawił na bezkompromisowość, dbając, żeby spełnił on oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników.

Mocna konstrukcja obudowy, dobrze dobrana konfiguracja oraz nowoczesna stylistyka sprawiają, że ten komputer idealnie wpisuje się w charakterystykę biznesowego ultrabooka do pracy na wyjazdach i w firmie.

Więcej informacji na www.hp.pl/1040

Ultrabook dla nowoczesnego biznesmena
Advertisement