Ultra prędkość z Alstoru

Alstor, dystrybutor rozwiązań firmy Infortrend w Polsce, wprowadził do sprzedaży modele macierzy dyskowych z serii EonStor, w których zastosowano, zarówno po stronie host jak i dysków twardych, interfejs SCSI Ultra 320. Dzięki temu systemy charakteryzują się wysoką wydajnością sekwencyjnego przetwarzania informacji i przeznaczone są do zastosowań bazodanowych.

Ultra prędkość z Alstoru

Macierz dyskowa EnStor

Rodzina macierzy dyskowych EonStor z obustronnym interfejsem SCSI 320 to rozwiązania mieszczące 16 lub 12 dysków twardych w jednej obudowie. Poprzez zastosowanie najnowszej technologii SCSI, systemy Infortrend charakteryzują się lepszymi, zwiększonymi parametrami wydajności wymiany danych z serwerami, przy jednoczesnym pełnym wykorzystaniu możliwości dysków SCSI Ultra320. Systemy posiadają możliwość rozbudowy i konsolidacji przestrzeni dyskowej o dodatkowy szesnastodyskowy JBOD.

Macierze są niezależne od platformy sprzętowej i programowej. Mogą pracować w środowiskach Windows, UNIX, IBM AIX, HP-UX, Sun Solaris, Novell NetWare, Macintosh. Transfer danych sięga 320 MB/s na każdy z dwu kanałów host, jakie standardowo posiadają opisywane rozwiązania.

Zobacz również:

  • Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci

Kontroler RAID macierzy wyposażono w sprzętową jednostką ASIC XOR. Wykonano go w całości bazując na 64-bitowej architekturze. Zaprojektowany w technologii RISC procesor IBM PowerPC 750Cxe 400 MHz, 64 bitowa 133 MHz szyna PCI oraz pamięć cache w przedziale 128-1024 MB, pozwalają na osiągnięcie przepustowości do 1066 MB/s, podczas przetwarzania danych przez system.

Cechy charakterystyczne systemów EonStor:

-Dostępne poziomy RAID: 0, 1, (0+1), 3, 5, 10, 30, 50.

-W macierzy zastosowano technologię "Media Scan". Jej zadaniem jest zapewnienie większego bezpieczeństwa dla przetwarzanych danych. Bada ona powierzchnię dysku twardego w czasie normalnej pracy macierzy.

-Macierz EonStor jest zarządzana przy użyciu graficznego oprogramowania RAIDWatch. Pozwalać ma ono na szybką i łatwą administrację macierzą technika "drag and drop".

-Wszystkie krytyczne komponenty jak zasilacze, czy wentylatory są nadmiarowe i wymienialne w czasie pracy urządzenia.

Dystrybucja:

http://www.alstor.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200