Ulice jak diamenty

Fifth Avenue w Nowym Jorku, Champs Elysees w Paryżu oraz Twerska w Moskwie to trzy najdroższe ulice świata pod względem miesięcznych stawek czynszu za wynajem powierzchni handlowych.

Tegorocznym badaniem stawek czynszów powierzchni sklepowych objęto 133 handlowe ulice świata. W połowie listy znalazła się Polska i warszawski Nowy Świat ze stawką 142 USD za m2 miesięcznie. Popyt na powierzchnie handlowe w najbardziej prestiżowych lokalizacjach utrzymuje się na wysokim poziomie praktycznie we wszystkich rejonach świata - wynika z zestawienia przygotowanego przez Colliers International.

W USA pierwsza piątka miast najdroższych pod względem czynszów nadal pozostaje taka sama, aczkolwiek zmieniła się nieco jej kolejność. Pierwsze miejsce utrzymała nowojorska Fifth Avenue, ze stawką ok. 1.480 USD za m2 miesięcznie, o 22% więcej niż w ub. roku. Na 2. miejscu znalazło się Rodeo Drive Beverly Hills w Los Angeles ze stawką 484 USD za m2 miesięcznie, 3. San Francisco i Union Square ze stawką 440 USD za m2 miesięcznie.


TOP 200