Ulepszony Office 97

Microsoft oferuje pierwszy upgrade pakietu Office 97 - Service Release 1

Microsoft oferuje pierwszy upgrade pakietu Office 97 - Service Release 1

Microsoft włączył do swojej oferty pierwszy upgrade pakietu Office 97 - 97 Service Release (SR 1). Może on szczególnie zainteresować duże firmy, które eksploatują różne wersje tego pakietu i mają problemy z migracją. twierdzi, że dla użytkowników najistotniejszy jest moduł Word 6.0/95 Binary Conventer, włączony do Office 97 Service Release. Umożliwia on współdzielenie dokumentów tworzonych przez różne wersje procesora tekstów Word, zapisując domyślnie pliki generowane przez Word 97 w formacie true.doc.

Ponadto Microsoft wprowadził poprawki do systemu obsługi poczty elektronicznej (lepsza integracja Internetu i poczty elektronicznej z pakietem Outlook 97), bazy danych Access (technologia snapshot, która usprawnia pracę modułu zarządzającego bazą danych) oraz wyposażył pakiet OfficeArt w mechanizmy pozwalające na korzystanie z technologii MMX.

"Łata" do Internet Mail Enhancement Patch wspiera pracę protokołów POP3 i SNMP, które są stosowane przy obsłudze poczty elektronicznej przesyłanej przez Internet. Natomiast technologia snapshot pozwala na łatwe budowanie raportów na podstawie informacji rezydujących w bazie danych Access i ich rozsyłanie w sieci poprzez pocztę e-mail.

Można sądzić, że SR 1 zachęci administratorów systemów informatycznych do podjęcia trudu przejścia na nowsze oprogramowanie. Panuje powszechna opinia, że wiele przedsiębiorstw nie migruje na nowszą wersję pakietu do czasu, gdy na rynku pojawi się pierwszy upgrade Service Release.

Należy zauważyć, że upgrade SR 1 jest obszerniejszy niż poprzednie produkty tej klasy. Office 97 Service Release zajmuje na dysku 7 MB, a Microsoft informuje, że pełna instalacja SR 1 wymaga co najmniej 30 MB wolnej przestrzeni dyskowej.

Wprowadzenie poprawki polegającej na tym, że Word 97 zapisuje dokumenty domyślnie w formacie true.doc (co pozwala na otwieranie ich przez starsze wersje Word) spowodowało, iż niektórzy użytkownicy Office zadają pytanie - dlaczego wcześniej Microsoft zmienił format plików Word 97? Czyżby nie wiedział, że spowoduje to zamieszanie i trudności przy migrowaniu na nową wersję Office?

Przedstawiciele Microsoftu argumentują, że format zmieniono po to, aby zwiększyć funkcjonalność edytora tekstu (np. obsługa hiperpołączeń), rozszerzyć funkcje rysowania w OfficeArt oraz stworzyć możliwość zarządzania wszystkimi aplikacjami pakietu Office za pomocą jednego języka programowania.

Office 97 Service Release 1 jest dostępny bezpłatnie pod adresem: http://www.microsoft.com/office/office97/servicerelease.


TOP 200