Układy Xeon do budowania zagnieżdżonych rozwiązań

Intel zaprezentował dwa czterordzeniowe procesory, przeznaczone do instalowania w rozwiązaniach zagnieżdżonych (sprzęt telekomunikacyjny, systemy pamięci masowych czy urządzenia medyczne).

Procesory Xeon o nazwach E5335 i E5345 (rodzina Clovertown) zawierają bufor o pojemności 8 MB i frontową magistralę danych (FSB) 1,333 MHz.

Nowe procesory uzupełniają ofertę Intela w tym obszarze, który oferował do tej pory specjalne wersje swoich podstawowych układów CPU, takich jak Core 2 Duo, Pentium i Celeron, przystosowanych do instalowania w rozwiązaniach zagnieżdżonych.

Zobacz również:

Jednocześnie Intel ujawnił, że pracuje nad układem CPU typu SOC (system-on-chip), który posłuży do budowania energooszczędnych platform, pobierających od 15 do 75 watów mocy. Układ SOC zawiera oprócz procesora inne elementy, takie jak kontroler pamięci i układy obsługujące kanały I/O. Firma nie ujawniła, kiedy pierwszy układ SOC pojawi się oficjalnie w jego ofercie

Procesory E5335 (2,0 GHz) i E5345 (2,33 GHz) kosztują odpowiednio (przy zakupie co najmniej 1000 sztuk) 690 USD.

Firma zapowiada, że w lipcu br. w jej ofercie pojawi się serwer sieciowy o nazwie NSC2U, zawierający dwa układy linii 5300. Urządzenie będzie mogło obsługiwać różne aplikacje: zapobieganie włamaniom (IPS), telewizja internetowa (IPTV), VoD (Video on Demand) czy bramki VPN (Virtual Private Network).


TOP 200