Układy GE nowej generacji

Producenci układów scalonych starają się projektować rozwiązania, które zawierają coraz większą liczbę kontrolerów Gigabit Ethernet przełączających porty tego standardu i pobierają coraz mniej prądu. Oznacza to, że przełączniki GE będą coraz tańsze i będą bardziej odporne na awarie.

Broadcom wprowadził np. do swojej oferty w październiku chipset wspierający warstwę fizyczną połączeń Gigabit Ethernet (transceiver), który można stosować w przełącznikach, w połączeniach sprzęgających ze sobą serwery kasetowe oraz w wysoko wydajnych interfejsach instalowanych w serwerach. Pomimo tego, iż układ BCM5478 pobiera o 25% mniej mocy niż dostępne do tej pory produkty tej klasy, to generuje na tyle silne sygnały, że można go stosować do przesyłania pakietów przez sieci oparte na okablowaniu Category 5 i Category 5e.

Agere ma natomiast w swojej ofercie 48 portowy system przełączania Gigabit Ethernet należący do produktów określanych mianem "system-on-a-chip". Produkt zawiera siedem elementów i wykorzystuje dwa razy mniej układów scalonych niż konkurujące z nim rozwiązania "system-on-a-chip" produkowane przez inne firmy.

Zobacz również:

Produkt jest też o 30% mniejszy niż dostępne obecnie 48 portowe układy scalone Gigabit Ethernet.

Agere i Broadcom dostarczają swoje produkty Ethernet takim wiodącym producentom sprzętu sieciowego jak 3Com, Cisco, Extreme, Foundry i Nortel.


TOP 200