Ujawniono nowe funkcje smartfonów Samsung Galaxy

Na dwa dni przed oficjalną premierą zdradzono nowe funkcje, które wkrótce trafią na smartfony Samsunga pracujące pod kontrolą Androida.

Już w środę - 1 lutego 2023 roku firma Samsung zaprezentuje nowe smartfony z rodziny Galaxy S23. Razem z nimi koreański producent zaprezentuje odświeżoną wersję nakładki graficznej One UI 5.1 bazującą na najnowszym aktualnie dostępnym Androidzie 13.

Samsung przygotował nową wersję nakładki
Źródło: samsung.com

Samsung przygotował nową wersję nakładki

Źródło: samsung.com

Oprogramowanie wprowadzi najwięcej zmian w obrębie galerii, aparatu oraz łączności, ale nie zabraknie pomniejszych nowości rozsianych po całym interfejsie użytkownika.

Zobacz również:

  • Samsung aktualizuje smartfony, które formalnie utraciły wsparcie
  • Definitywny koniec wsparcia dla popularnych smartfonów
  • Europejski rynek smartfonów w kondycji najgorszej od 2012 roku

W aplikacji aparatu pojawią się nowe możliwości - zmiany barwy kolorystyki zdjęcia podczas wykonywania selfie oraz możliwość szybkiego dostępu do menu Expert RAW na flagowych modelach. Galeria otrzyma przydatne funkcje sortowania zrzutów ekranu oraz ulepszenia w wyszukiwaniu obrazów. Samsung zezwoli również na współdzielenie galerii podobnie jak w Zdjęciach Google. Użytkownicy otrzymają za darmo 5 GB przestrzeni dyskowej w funkcji Album Rodzinny.

Przydatną nowością jest widget baterii pokazujący stan naładowania urządzenia oraz wszystkich podłączonych do niego akcesoriów. Rozwiązanie to jest bardzo podobne do widgetu, który znany jest posiadaczom sprzętu Apple.

W obrębie interfejsu znajdziemy drobne udoskonalenia dopasowujące go do nowości Androida 13. Pojawi się m. in. możliwość personalizacji tapety w zależności od aktualnego trybu pracy urządzenia.

W pasku powiadomień pojawi się funkcja łączności z głośnikami Wi-Fi oraz urządzeniami z rodziny Google Chromecast.

Oprogramowanie One UI 5.1 zadebiutuje ze smartfonami z rodziny Galaxy S23. Później trafi na większość wspieranych modeli (ilośc funkcji może być zależna od posiadanego urządzenia).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200