Uaktualnienie: Motorola wprowadza dalsze redukcje zatrudnienia

Jak deklarują przedstawiciele Motorola Polska, redukcje zapowiadane przez centralę koncernu nie obejmą polskiego oddziału firmy.

Motorola dołączyła do grona firm, które zapowiedziały znaczną redukcję zatrudnienia. Koncern poinformował, że w wyniku postępującego spadku popytu na rynku telefonów komórkowych firma jest zmuszona zwolnić 7 tys. pracowników zatrudnionych w tym sektorze produkcji. Redukcje obejmą zarówno stanowiska kierownicze, inżynierów, jak i pracowników administracyjnych w oddziałach firmy na całym świecie.

Jak deklarują jednak przedstawiciele Motorola Polska, redukcje zapowiadane przez centralę koncernu nie obejmą polskiego oddziału firmy. Nie wpłyną także na zmianę planów związanych z zatrudnieniem kilkuset pracowników w krakowskim Centrum Oprogramowania Motoroli. "Projekty realizowane w Polsce związane są z innym działem firmy - inżynieria oprogramowania, który traktowany jest przez nas jako jedna z najbardziej przyszłościowych dziedzin" - mówi Agnieszka Nowaczkiewicz z Motorola Polska.

Zobacz również:


TOP 200