Uaktualnienie: Motorola wprowadza dalsze redukcje zatrudnienia

Jak deklarują przedstawiciele Motorola Polska, redukcje zapowiadane przez centralę koncernu nie obejmą polskiego oddziału firmy.

Motorola dołączyła do grona firm, które zapowiedziały znaczną redukcję zatrudnienia. Koncern poinformował, że w wyniku postępującego spadku popytu na rynku telefonów komórkowych firma jest zmuszona zwolnić 7 tys. pracowników zatrudnionych w tym sektorze produkcji. Redukcje obejmą zarówno stanowiska kierownicze, inżynierów, jak i pracowników administracyjnych w oddziałach firmy na całym świecie.

Jak deklarują jednak przedstawiciele Motorola Polska, redukcje zapowiadane przez centralę koncernu nie obejmą polskiego oddziału firmy. Nie wpłyną także na zmianę planów związanych z zatrudnieniem kilkuset pracowników w krakowskim Centrum Oprogramowania Motoroli. "Projekty realizowane w Polsce związane są z innym działem firmy - inżynieria oprogramowania, który traktowany jest przez nas jako jedna z najbardziej przyszłościowych dziedzin" - mówi Agnieszka Nowaczkiewicz z Motorola Polska.

Zobacz również:

  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną
  • USA deklasują Chiny na rynku układów scalonych
  • Blisko 1/4 Polaków chciałaby pracować w firmie międzynarodowej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200