Uaktualnienie: ComArch wdraża Egerię w NBP

Spółka podpisała z Narodowym Bankiem Polskim umowę na wdrożenie Systemu Zarządzania Personelem, wchodzącego w skład modułowego systemu zarządzania klasy ERP - Egeria.

Spółka podpisała z Narodowym Bankiem Polskim umowę na wdrożenie Systemu Zarządzania Personelem, wchodzącego w skład modułowego systemu zarządzania klasy ERP - Egeria.

Wdrożenie obejmie centralę banku i jego 16 oddziałów okręgowych oraz Główny Oddział Walutowo-Dewizowy, Zakład Usług Gospodarczych i Główny Inspektorat Nadzoru Bankowego. Piotr Mizia-Ossoliński, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży ERP w CDN SA uważa, że wdrożenie Systemu Zarządzania Personelem w NBP potrwa najbliższe sześć miesięcy.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

"Co do skali wdrożenia, to w Narodowym Banku Polskim przypomina projekt dla Ministerstwa Skarbu Państwa, które posiada delegatury na kształt oddziałów banku. Będzie to jednak wdrożenie specyficzne, gdyż NBP posiada np. własną przychodnię, którą również trzeba objąć systemem", dodał P. Mizia-Ossoliński.

Ciekawym aspektem jest scentralizowana architektura systemu; użytkownicy w poszczególnych oddziałach będą pracowali dzięki wykorzystaniu usług terminalowych a centralny serwer będzie zlokalizowany w funkcjonujacym w Narodowym Banku Polskim data center.

Wdrożeniem systemu w NBP zajmą się konsultanci z grupy ComArch. W ramach umowy dostarczą oni bankowi licencje na powyższy system na nieograniczoną liczbę użytkowników, jednak wstępne założenia przewidują korzystanie z systemu przez około 200 osób.

System Zarządzania Personelem jest, obok Finansów i Księgowości oraz Logistyki, jednym z trzech podsystemów Egerii. Dotychczas z autorskiego systemu grupy ComArch korzystają w Polsce m.in. Fortis Bank Polska, PTE Epoka oraz Ministerstwo Gospodarki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200