UTM dla średnich firm

SonicWall dostarcza w pakiecie funkcjonalność SSL VPN, obsługującą użytkowników Windows (32 i 64-bity), Mac i Linux, przez portal SSL lub sprowadzanego klienta, który może tunelować cały ruch sieciowy lub jego część z odległego urządzenia. Portal pozwala na dodawanie własnego kodu HTML i zakładek dla RDP, Telnet, HTML/SSL, SSH, CIFS i Citrix. Klient NetExtender umożliwia ustanawianie tras do zdalnego klienta, wymuszających ruch przez SSL VPN. Istnieje opcja pozwalająca na usuwanie oprogramowania NetExtender po wylogowaniu, pozostawiając minimalny moduł.

Jednym z wyjątkowych mechanizmów jest reguła macierzowa logicznego grupowania reguł przy strefach i kierunkach. Strefy mogą być stosowane do interfejsów fizycznych lub wirtualnych (VLAN), wykorzystujących tagi 802.1p. W SonicOS, firma dodała Security Dashboard z oglądem lokalnym i globalnym. Ogląd lokalny pokazuje ataki na samą zaporę ogniową, podczas gdy globalny, oparty na danych zbieranych przez SonicWall na całym świecie, przeznaczony jest do powiadamiania o atakach pojawiających się gdziekolwiek, z którymi można się jednak spotkać.

Wykorzystując 16-rdzeniowy procesor Cavium, SonicWall NSA E7500 ma możliwości odpowiednie do potrzeb przedsiębiorstwa - od średniego do dużego. Jego łatwe, sterowane kreatorem ustawianie nie oznacza, że nie trzeba mieć większej wiedzy o bezpieczeństwie, a moc nie oznacza możliwości spełnienia potrzeb każdej firmy - natomiast kombinacja obu zapewnia, że E7500 jest odpowiednie dla bardzo szerokiego spektrum organizacji i potrzeb bezpieczeństwa.

UTM dla średnich firm

WatchGuard Firebox

WatchGuard Firebox Peak X5500 nie jest łatwy do konfigurowania, ale zastosowanie plików konfiguracyjnych XML ułatwia zarządzanie konfiguracją wielu urządzeń rozproszonych w różnych lokalizacjach. Pomimo skomplikowanej konfiguracji wstępnej, jest to zapora ogniowa proxy klasy enterprise odznaczająca się imponującą przepustowością, możliwościami szczegółowej kontroli ruchu i przystępną ceną.

System oferowany w WatchGuard Firebox zasadniczo różni się od rozwiązań zastosowanych w pozostałych testowanych urządzeniach. Te fundamentalne różnice, to przede wszystkim liczba rdzeni procesorowych i równoważenie białych/czarnych list oraz konsekwencje tego w złożonym interfejsie użytkownika. Jeżeli poszukuje się łatwej w konfiguracji skrzynki, która może pracować przy minimalnej ingerencji administratora, to na pewno nie jest to Firebox. Jeżeli jednak potrzebna jest zapora o wysokiej przepustowości, zapewniająca bezpieczeństwo na wysokim poziomie, a użytkownik nie obawia się dłuższego procesu szkolenia i bardziej skomplikowanych procesów konfigurowania, to na pewno rozwiązanie to powinno się wziąć pod uwagę.


TOP 200